Po 1. kole KP jdou juniorky do vedení

V neděli jsme odehráli 1. kolo KP U22Z. Áčko zavítalo do Vratislavic, Béčko do České Lípy. Oba týmy mají bilanci dvou výher a jedné prohry. Bohužel, Béčku prohra ubrala zásadní body a z 3. ligy se nedostalo. Přes handicap kapitánky Valči a neúčasti blokařky Elišky to byl i tak pěkný výsledek. Výhra v tiebreaku nad Českou Lípou, výhra 2:0 nad Hodkovicemi a prohra 0:2 s Novým Borem „B“ zajistily 2. místo ve skupině a setrvání ve 3. lize. Věříme, že posun do 2. ligy se uskuteční. Áčko mělo celkem krušnou neděli, jelikož podmínky v 1. lize byly dost tristní a tím byly všechny tři zápasy extrémně vyhrocené. Rozhodčí nejspíš tuto ligu už víckrát neodpíská, minimálně ne na půdě Vratislavic, kde byl dovolen dotek sítě pod stropem a tím se totálně změnil ráz hry. Každopádně nemohu objektivně říct, zda v náš prospěch či ne. První zápas nad domácími Vratislavicemi se nesl v duchu slovních přestřelek mezi trenéry, ale děvčata se nenechala ovlivnit nebo přímo zdecimovat, zápas ustála psychicky a dovedla ho do vítězného konce 2:0. Proti Mnichovu Hradišti to byla relativně oddechovka, i když občas příjem ulétl a smeč navštívila out, tak tato výhra byla nejjednodušší a skóre skončilo 2:0. Poslední utkání proti Turnovu „B“ bylo jednoznačně nejvyhrocenější. Obzvlášť díky našemu prvnímu vyhranému setu, protože Turnov je jasným favoritem soutěže. Prvním setem jsme je válcovali a vyhráli díky jejich chybám. Druhý set už jim to smečovalo a my vázli na bloku. Ani v tiebreaku jsme nestačili a padli v první prohře sezóny. Každopádně díky prohře Turnovu s Vratislavicemi v tiebreaku se připravili o zásadní body a my po 7 získaných bodech jdeme do čela Krajského přeboru kadetek, tak i celkového přeborníka. Ještě pět kol před námi, i když po tak pěkných třech zápasech bych nejraději soutěž ukončila a vyhlásila vítěze….:-).